Najnowsze wydania

Komunal Expert - 1/2016

komunal 0116 m Czytaj e-wydanie online
Zamów prenumeratę

W bieżącym wydaniu magazynu Construction & Komunal Expert:

 

Wielofunkcyjne maszyny Citymaster – odpowiedź na potrzeby miasta

Każde miasto, miasteczko, a także niewielka wieś, wymagają regularnego sprzątania. W lecie trzeba zamiatać, jesienią zbierać liście, zimą odśnieżać, a na wiosnę kosić szybko rosnącą trawę. A gdyby tak mieć jedną maszynę do wszystkich tych, i wielu innych, zadań? Przedstawiamy Hako Citymaster – wielofunkcyjny pojazd, który odpowiada na wszelkie potrzeby, jakie w kwestii sprzątania możemy zaobserwować w naszym otoczeniu.

 

Mali pomocnicy

Każdy samorząd jest zobowiązany do utrzymania czystości na terenach, które mu podlegają. Trzeba zamiatać, sprzątać, odśnieżać, kosić a także myć. Tylko czym to zrobić? Najlepiej mieć jedną uniwersalną maszynę do wszystkich tych zadań.

 

New Holland nie tylko niebieski

Ciągniki New Holland to nie tylko maszyny do zastosowań w rolnictwie. Dzięki wszechstronności istnieje możliwość ich użytkowania także w szeroko pojętym obszarze prac komunalnych. Do najcięższych prac tego typu szczególnie predestynowane są serie T6 i T7, reprezentowane aż przez 16 modeli.


Złomiarka

Z roku na rok przybywa odpadów nie tylko komunalnych, ale także stalowych, które trzeba zbierać i wywozić. Transport złomu wpisuje się więc w system selektywnej
zbiórki odpadów. Tylko czym go realizować? Może „złomiarkami” Hi-Tech firmy Feber?

 
Ze stali do stali

Naczepy objętościowe ze skrzynią stalową uczestniczą w cyklu recyklingu odpadów złomowych. Rynek tych naczep charakteryzuje się bogatą ofertą oraz wysoką konkurencyjnością. Od lat dużą popularnością cieszą się tu produkty firmy Stasarka Kubota od 1890 roku oferuje ciągniki komunalne charakteryzujące się dopracowaną ergonomią, niskim zużyciem paliwa oraz wytrzymałością w trakcie długiego i intensywnego użytkowania.


Lewandowski będzie zadowolony

Co ma wspólnego osoba Roberta Lewandowskiego z firmą SaMasz? On sam pewnie powiedziałby, że nic. A jednak! Po pierwsze mają oni na swoim koncie rekord Guinnessa, a po drugie teraz białostocki producent oferuje kosiarkę, która potrafi pielęgnować boiska piłkarskie.

 

Solidnie jak w wojsku

Rozdrabniacze firmy Talex pracują w ciężkich warunkach i muszą wiele wytrzymać. Potrafią przemielić ścięte gałęzie, a ich osłony są bombardowane kamieniami wydostającymi się spod bijaków. Pewnie dlatego nazywają się tak samo jak niemieckie czołgi Leopard.

Antonim kłopotu

Jednym z filarów oferty firmy Kellfri z Kutna jest asortyment leśny, w skład którego wchodzą solidne rębaki z powodzeniem stosowane w firmach komunalnych czy zajmujących się utrzymaniem dróg i parków.

Kto smaruje ten jedzie

To stara prawda, która sprawdza się w motoryzacji, przy maszynach rolniczych i budowlanych, pojazdach transportowych i komunalnych czy urządzeniach przemysłowych. Teraz również staje się aktualna w przypadku ładowarek teleskopowych marki Merlo.

 

Full serwis

Tak uniwersalne maszyny, jakimi są ładowarki teleskopowe, już dawno znalazły uznanie w branży komunalnej. Stosowane są m.in. w sortowniach do transportu odpadów i załadunku odzyskanych
surowców. Przykład Manitou pokazuje jednak, że można nimi znacznie więcej...

 

Wywrotka terenowa

Przyczepy przeznaczone dla sektora budowlanego – najczęściej wywrotki – muszą wyróżniać się przede wszystkim solidną konstrukcją. Te od firmy Joskin mają dodatkowo wzmacniane podwozie oraz terenowe ogumienie.

 

Mocarz

Firma BAS Mining Trucks zaprezentowała na targach BAUMA 2016 wyjątkowy egzemplarz Volvo FH16 – ciężarówkę przystosowaną do pracy na niepublicznych drogach – w tym

 

Idealna alternatywa

Brak emisji spalin oraz bardziej ekonomiczna eksploatacja. O ile dostępne jest zasilanie elektryczne, sprężarki przewoźne z napędem elektrycznym to bardziej opłacalna alternatywa dla tradycyjnych modeli z silnikami wysokoprężnymi.

 

Pewne, efektywne, innowacyjne

Systemy drogowych barier ochronnych z betonu ze zintegrowanym ekranem dźwiękochłonnym REBLOC NB100/300_8_H2/W4 spełniają najwyższe wymagania odnośnie wymogów bezpieczeństwa oraz wyznaczają nową jakość, jeśli chodzi o prędkość montażu oraz ekonomiczność.

 

Rekord pobity

Bauma to impreza organizowana w cyklu trzyletnim i jest to najważniejsze oraz największe na świecie wydarzenie branżowe w sektorze budowlanym. Pierwsza edycja miała miejsce w roku 1954 i od tego czasu z roku na rok targi przyciągają coraz więcej wystawców i zwiedzających.

 

Sześciopak

Terex Compact Germany zaprezentował na targach Bauma 2016 sześć zupełnie nowych minikoparek w klasach od 1,4 do 3,7 t. Nowa koncepcja stanowiska operatora, innowacyjne sterowanie oraz nowe wzornictwo to najważniejsze ich cechy.

Długodystansowe ? Test