Najnowsze wydania

Firma SaMASZ kolejny raz zaprezentuje swoje maszyny podczas XVIII Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2016 r.

k01sWystawa od lat postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy design i sterowanie ramion wysięgnikowych
Modernizacja maszyn to nie tylko ciągłe ulepszanie i wprowadzanie nowych modeli. Jako firma z długoletnim doświadczeniem
doskonale wiemy jak ważną rolę odgrywa w dzisiejszych czasach wygląd maszyny. Z tego powodu stale udoskonalamy design naszych maszyn, tak aby miały one nowoczesny wygląd i charakter.
Na zeszłorocznych tragach Agro Show Bednary, zaprezentowaliśmy Państwu nasze kosiarki bijakowe w nowej odsłonie. W tej edycji zaprezentujemy odświeżoną serię ramion wysięgnikowych. Zmiany dotyczą nie tylko liftingu kolorystycznego lecz również nowych osłon układu hydraulicznego. Przełożyło się to na efektowny wygląd i ochronę najważniejszych elementów maszyny.
Efektem tego było nie tylko poprawienie wyglądu ale i ochrona najważniejszych elementów maszyny.
Kolejną zmianą dotyczącą ramion wysięgnikowych to wprowadzenie nowego elektrycznego sterowania proporcjonalnego.

Układ sterowniczy został wyposażony w nowy joystick umożliwiający sterowanie trzema siłownikami hydraulicznymi równocześnie. Prędkość ruchu ramienia jest zależna od stopnia wychylenia joysticka, dzięki czemu sterowanie maszyny jest znacznie bardziej intuicyjne i dokładniejsze, podnosząc równocześnie komfort pracy i obsługę maszyny.
Sterowanie proporcjonalne jest dostępne w wyposażeniu opcjonalnym maszyny.

 

LAMA 121 HDsGłowica kosząca LAMA 121 HD

Głowica kosząca Lama 121 HD z bocznym przesuwem i przednią klapą rewizyjną służy do wykaszania poboczy, rowów oraz miejsc trudno dostępnych ze szczególnym uwzględnieniem wysokich traw oraz trzcin.
Lama 121 HD przeznaczona jest do agregacji z ramieniem wysięgnikowym serii KWT. Dzięki zastosowaniu przedniej klapy rewizyjnej została ułatwiona codzienna obsługa oraz konserwacja maszyny. Podniesienie klapy umożliwia koszenie wysokich traw oraz trzcin, które nie są kładzione przez nisko poprowadzoną ramę.
Lama 121HD standardowo jest wyposażona w wał bijakowy typu ciężkiego o średnicy 133 mm i bijaki typu V. W opcji wyposażenie głowicy Lama 121 HD w wał bijakowy typu lekkiego o średnicy 108 mm z głowicy Lama 121 i bijakami typu XIII na szeklach.

Zalety:
• Możliwość przesuwu poprzecznego o 90 cm,
• Hartowane płozy ślizgowe w standardzie,
• Możliwość wyboru wału bijakowego: lekkiego lub ciężkiego,
• Innowacyjny sposób ochrony łożysk,
• Korpus kosiarki wyposażony w klapę rewizyjna, umożliwiającą koszenie wysokich traw oraz trzcin.


NANO 150sKosiarka bijakowa klasy lekkiej NANO 150
Kosiarka bijakowa klasy lekkiej przeznaczona jest do wykaszania placów, skwerów, boisk, miejskich poboczy, parków, itp. o umiarkowanym zagęszczeniu. Dzięki przemyślanej konstrukcji oraz użyciu nowoczesnych materiałów o wysokiej wytrzymałości, konstrukcja kosiarki jest lekka, mocna i trwała, co zapewnia długie, niezawodne i bezproblemowe użytkowanie. Kosiarka NANO, zaprojektowana jako kosiarka czołowa, przewidziana jest do współpracy z różnymi miniciągnikami ogrodniczymi, które wyposażone są w niestandardowe układy zawieszenia oraz napęd. Stąd kosiarka NANO posiada napęd w 6 różnych wersjach. W standardzie nie posiada układu zawieszenia, który będzie projektowany doraźnie. Kosiarka wyposażona jest w lekkie noże blaszane, opcjonalnie można zamówić noże ciężkie odkuwane lub noże typu „Y”.

Zalety:
• Możliwość zaczepienia kosiarki do miniciągników o różnych układach zawieszania oraz różnych napędach;
• Innowacyjny sposób ochrony łożysk oraz ich smarowania;
• Kosiarka jest wyposażona w 3 typu noży: lekkie blaszane, ciężkie odkuwki oraz noże typy „Y”;
• Korpus kosiarki wyposażony w płaszcz o dużej odporności na ścieranie.


Kosiarka bijakowa czołowa do ładowarek teleskopowych DINO 140
Kosiarka bijakowa czołowa do ładowarek teleskopowych DINO 140 z bocznym przesuwem służy do wykaszania placów, skwerów, boisk, poboczy, parków, o umiarkowanym zagęszczeniu. Dzięki przemyślanej konstrukcji oraz użyciu nowoczesnych materiałów o wysokiej wytrzymałości, konstrukcja jest lekka, mocna i trwała, co zapewnia długie, niezawodne i bezproblemowe użytkowanie. Kosiarka bijakowa DINO 140 przeznaczona jest do łączenia z ciągnikami i ładowaczami hydraulicznymi za pomocą ramki
kopiującej. Kopiowanie terenu za pomocą ramki ustalone jest na 140 mm wysokości. Przesuw boczny realizowany jest ręcznie.

PS 290sSamochodowy pług odśnieżny PS 290
Pługi odśnieżne serii PS zostały zaprojektowane specjalnie na rynek amerykański – jest to specjalna seria dedykowana do samochodów typu Pick-Up. Każdy egzemplarz będzie indywidualnie dostosowany do wymagań i specyfikacji samochodu klienta.
Wyposażenie standardowe:
listwa zgarniająca: gumowa, stalowa lub poliuretanowa, hydrauliczne sterowanie odkładnicą, antenka obrysowa, przyłącze elektryczne 12V, stopka podporowa, ślizgi standard, odboje

Udostępnij