Najnowsze wydania

Otwarcie nowej hali produkcyjnej Pronaru

16 12 2016 Siemiatycze 15 GOTOWEs30 grudnia o godz. 10:00 w Siemiatyczach nastąpi uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej Pronaru.

 

 

 

 

 

Jest to jedna z wielu inwestycji firmy w ostatnim czasie. Oprócz zakładu w Siemiatyczach, powstała nowa fabryka w Hajnówce, ale też zmodernizowano i powiększono oddział w Narewce. Przyczyniło się to, do usprawnienia produkcji i zwiększenia liczby wytwarzanych maszyn i komponentów.


Pronar jest też jednym z największych na świecie producentem kół do maszyn rolniczych i komunalnych. Posiada 7 fabryk wyposażonych w najnowocześniejszą technologię oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe, a nawet lotnisko. Całkowita powierzchnia hal produkcyjnych fabryk Pronaru po zakończeniu prowadzonych inwestycji wyniesie 21 ha.


W 2012 roku rozpoczęto produkcję w Siemiatyczach. Fabryka oferuje maszyny komunalne m.in.: pługi, odśnieżarki, posypywarki, wysięgniki, kosiarki, zamiatarki, głowice specjalistyczne. Produkowane są też maszyny do recyklingu takie jak: mobilne rozdrabniacze wolnoobrotowe i przesiewacze bębnowe. Oferta produkowanych wyrobów jest różnorodna i szeroka, bo liczy ponad 200 pozycji.


Pronar należy do najbardziej nowatorskich producentów wyłącznie z polskim kapitałem. W zakładzie wykorzystuje się pionierskie rozwiązania technologiczne, jak wycinarki laserowe i plazmowe. Przy pomocy tych urządzeń można wycinać jakościowo elementy z blach do 70mm grubości i formacie 2000x6000mm. Nowością jest także wykorzystanie zautomatyzowanego stanowiska do spawania sit bębnowych przesiewaczy.


Fabryka w Siemiatyczach podwoiła powierzchnię produkcji z 1,8 ha do prawie 4 ha. Przed rozbudową oddział w Siemiatyczach zatrudniał około 170 osób, a dzięki otwarciu nowej hali prace znajdzie tam kolejne 250 osób. Firma, która dziś zatrudnia ponad 2000 osób jest liderem na lokalnym rynku pracy i w wymierny sposób przyczynia się do rozwoju regionu północo-wschodniej Polski.


Spółka rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, dlatego też podjęto decyzje o kolejnych inwestycjach budowlanych. Jak zapewniają właściciele firmy, jest to spowodowane troską o klientów.

Otwarcie nowej hali Pronar
Miejsce: Siemiatycze- Pronar
Adres: ul. Armii Krajowej 41
Data: 30/12/2016
Godz. 10.00

SIEMIATYCZE GOTOWE placm

Udostępnij